Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bitwa pomiędzy USS Kearsarge i CSS Alabama - Edouard Manet
Bitwa pomiędzy USS Kearsarge i CSS Alabama - Edouard Manet
Bitwa pomiędzy USS Kearsarge i CSS Alabama - Edouard Manet
Bitwa pomiędzy USS Kearsarge i CSS Alabama - Edouard Manet

Bitwa pomiędzy USS Kearsarge i CSS Alabama - Edouard Manet

69,00 zł
brutto / szt.
Rozmiar reprodukcji
Oprawa
Rozmiar
Szybkie zakupy 1-Click(bez rejestracji)
Produkt dostępny
Produkt dostępny
14 dni na łatwy zwrot
Bezpieczne zakupy

Reprodukcja obrazu 

"Bitwa pomiędzy USS Kearsarge i CSS Alabama" 

 Autor: Edouard Manet 

Opis oryginału: 
obraz namalowany w 1864 roku 
wymiary oryginału: 138 x 129 cm 
medium oryginału: olej na płótnie 



Reprodukcja obrazu "Bitwa pomiędzy USS Kearsarge i CSS Alabama" - Edouard Manet

Bitwa pomiędzy USS Kearsarge i CSS Alabama (fr. Le Combat du Kearsarge et de l'Alabama, ang. The Battle of the USS "Kearsarge" and the CSS "Alabama") – obraz olejny Édouarda Maneta z 1864, przedstawiający bitwę morską między dwoma amerykańskimi okrętami USS Kearsarge oraz CSS Alabama w czasie wojny secesyjnej. Dzieło powstałe miesiąc po ukazanym wydarzeniu, obecnie jest przechowywane w Philadelphia Museum of Art w Filadelfii. Obraz Maneta przedstawia ważny epizod z amerykańskiej wojny domowej. W czerwcu 1864 uwagę opinii publicznej w Europie i Ameryce przykuła bitwa morska między dwoma amerykańskimi okrętami na międzynarodowych wodach u wybrzeży francuskiego Cherbourga. W czasie wojny secesyjnej Unia zablokowała porty Konfederacji, a ta przekształciła część swoich statków handlowych w okręty wojenne, które podjęły się działań rajderskich i licznych ataków na siły morskie przeciwnika. Jednym z najbardziej znanych okrętów Konfederacji był CSS Alabama. W czerwcu 1864 dokował on w Cherbourgu, a po ośmiu dniach wypłynął z portu i 19 czerwca stoczył pojedynek z oczekującym go w pobliżu okrętem Unii, USS Kearsarge. Walkę z wybrzeża obserwowało wielu świadków. Statki początkowo zataczały kręgi, ostrzeliwując się nawzajem. W wyniku trwającej ponad godzinę wymiany ognia Alabama została poważnie uszkodzona i zaczęła tonąć od strony burty.

Manet nie był bezpośrednim świadkiem bitwy, lecz czytał o niej w prasie. Zdecydował o uwiecznieniu zdarzenia na płótnie. Już miesiąc później, w lipcu 1864, wystawił ukończony obraz w paryskiej galerii. Wkrótce po ukończeniu dzieła Manet był jednym z turystów wizytujących zwycięski okręt w czasie jego postoju w porcie w Boulogne-sur-Mer.

Dzieło Maneta jest pierwszym z kilku jego obrazów o tematyce morskiej. Stanowi przykład zainteresowania artysty tym tematem oraz wydarzeniami współczesnego mu świata. Manet w młodości próbował bez powodzenia podjąć naukę w szkole morskiej, w tym celu odbył nawet półroczny rejs statkiem.

Obraz w 3/4 swej powierzchni ukazuje wody oceanu, które przybierają odcienie turkusu, błękitu i szarości. Wysoko na horyzoncie usytuowane zostały dwa okręty biorące udział w bitwie. Znajdujący się bliżej CSS Alabama przedstawiony został w chwili zanurzania się pod wodę. Nad tonącym okrętem oraz pozostającym w oddali i przyciemnionym USS Kearsarge unoszą się wielkie chmury dymu. Na pierwszym planie znajduje się nieduża łódź ratunkowa, przybywająca na pomoc marynarzom porzucającym tonący okręt.

źr. wikipedia

 

OPIS REPRODUKCJI:


Obraz gotowy do powieszenia. 

Wykonywany jest w Polsce na indywidualne zamówienie klienta.

Znak wodny, widoczny na podglądzie obrazu nie będzie widoczny na reprodukcji.

Obraz odporny na promienie UV oraz wilgoć.

Technika druku reprodukcji: druk cyfrowy.

Rozmiar reprodukcji: wybierany w formularzu.


 

oprawa : blejtram około 2cm grubości, zabezpiecza przed odciskaniem wewnętrznej strony oprawy na płótnie. Wykonany z wysokiej klasy drewna sosnowego suszonego próżniowo co daje gwarancję sprężystości i trwałości.

  

Krawędzie boczne obrazu są zadrukowane i oprawione na blejtram (drewniana rama wewnętrzna – krosno). Używana przez malarzy do naciągania tradycyjnego płótna), dzięki czemu obraz jest gotowy do powieszenia bez użycia dodatkowych ram. Można także oprawić obraz w ramę, aby dodatkowo podkreślić jego walory.

materiał : płótno (canvas) 360/ m²

 

Krawędzie boczne obrazu są zadrukowane i oprawione na blejtram (drewniana rama wewnętrzna – krosno. Używana przez malarzy do naciągania tradycyjnego płótna), dzięki czemu obraz jest gotowy do powieszenia bez użycia dodatkowych ram. Można także oprawić obraz w ramę, aby dodatkowo podkreślić jego walory.

 

Sposób pakowania: karton firmowy, koperta lub folia
Czas wysyłki: od 3 do 7 dni roboczych od wpłaty lub wybrania opcji za pobraniem

 

Obraz może być oprawiony w ramę zewnętrzną (wzór ramy do wyboru przy zamawianiu). Wzór dostępnych ram na zdjęciu poniżej.

 

 

Uwaga!

Rozmiar reprodukcji obrazu jest propozycją, która proporcjami może nieco się różnić od oryginału. Za ważniejszy przyjmujemy dłuższy bok obrazu. Oprawiony obraz mierzy się wewnętrzną stroną ramy. Zewnętrzne wymiary zależne są od rodzaju listwy.
Zdjęcia mają charakter poglądowy. W rzeczywistości walory obrazu mogą się nieznacznie różnić. Spowodowane jest to różnym wyświetlaniem kolorów przez monitory (ze względu na ich właściwości).

Kod produktu
000813
Seria
Rozmiar reprodukcjiWięcej

Rozmiar dłuższego boku, krótszy wg proporcji

40 cm
Medium oryginału:
olej na płótnie
Medium reprodukcji:
płótno (canvas) 360 g/m2
Wymiary oryginału:
134 x 127 cm
Oprawa
blejtram
Potrzebujesz pomocy? Masz pytania?Zadaj pytanie a my odpowiemy niezwłocznie, najciekawsze pytania i odpowiedzi publikując dla innych.
Zapytaj o produkt
Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe. Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
Zaufane Opinie IdoSell
4.93 / 5.00 181 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-07-30
Jestem bardzo zadowolony z realizacji zamówienia. Przesyłka dotarła do mnie szybko a co najważniejsze bez uszkodzeń.
2024-07-17
Dwa małe "rzepy" na obraz, to troszkę malo :) pozdrawiam
pixel