Rzeczpospolita Babińska - Jan Matejko
Reprodukcja obrazu:
"Rzeczpospolita Babińska"
Autor: Jan Matejko
Opis oryginału:
obraz namalowany w 1881 roku
wymiary oryginału: 96 x 200 cm
medium oryginału: olej na płótnie
Dostępne wymiary reprodukcji:
- 40 x 18,2 cm
- 60 x 27,4 cm
Reprodukcja obrazu: Rzeczpospolita Babińska - Jan Matejko
Rzeczpospolita Babińska - szlachecka grupa towarzysko-literacka działająca od 2 poł. XVIw w posiadłości rodziny Pszonków w Babinie (woj.lubelskie). W tym fikcyjnym państewku słynącym z dowcipu i humoru urzędy nadawano za opwiedzenie jak najśmieszniejszej i kłamliwej anegdoty na dany temat. Opowieści te spisywane przez prawie 70 lat stworzyły rodzaj rejestru zawierającego 411 historii, stały się cennym dokumentem społeczności szlacheckiej na przełomie XVI/XVII w. Matejko przedstawił na obrazie ważne osobistości uczestniczące w spotkaniach babińskich. Za tło posłużył mu jego własny sad w Krzesławicach. W ogrodzie, pośrodku stoi wieńczony koroną ze słoneczników "pierwszy burgrabia Rzeczpospolitej" Stanisław Pszonka, na wprost , w fotelu siedzi arcybiskup gnieźnieński Mikołaj Dzierzgowski, obok Pszonki poeta i sekretarz króla Andrzej Trzecierski z piórem w ręku, proponuje arcybiskupowi wpisanie się do księgi "Akt Rzeczpospolitej". Przy stoliku siedzi wojewoda lubelski Piotr Firlej, obok Andrzej Frycz Modrzewski i Piotr Kaszowski - "babiński kanclerz" w słomianym kapeluszu. Wsparty o stoli Mikołaj Rej rozmawia z pisarzem księdzem Stanisławem Orzechowskim, który przybył tu wraz z żoną Magdaleną Chełmską- huśtającą się obok. Grupa magnatów, wśród nich Jan Łaski, Mikołaj Oleśnicki i stolnik sandomierski Stanisław Lupa Podlodowski wznoszą kielichy. Z lewej pod drzewem siedzą lutnista królewski Bakfart i filozof-lekarz Sebastian Petrycy, obok gra w szachy Jan Kochanowski z z kronikarzem Marcinem Bielskim, za nimi siedzi roześmiany heraldyk Bartosz Paprocki. Dzieci na pierwszym planie symbolizują młode pokolenie tej rozbawionej szlachty, na którym spoczywa odpowiedzialność za bezpieczeństwo ojczyzny.
źr. Muzeum Cyfrowe
OPIS REPRODUKCJI:
Obraz gotowy do powieszenia.
Wykonywany jest w Polsce na indywidualne zamówienie klienta.
Znak wodny, widoczny na podglądzie obrazu nie będzie widoczny na reprodukcji.
Obraz odporny na promienie UV oraz wilgoć.
Technika druku reprodukcji: druk cyfrowy.
Rozmiar reprodukcji: wybierany w formularzu.
oprawa : blejtram około 2cm grubości, zabezpiecza przed odciskaniem wewnętrznej strony oprawy na płótnie. Wykonany z wysokiej klasy drewna sosnowego suszonego próżniowo co daje gwarancję sprężystości i trwałości.
Krawędzie boczne obrazu są zadrukowane i oprawione na blejtram (drewniana rama wewnętrzna – krosno). Używana przez malarzy do naciągania tradycyjnego płótna), dzięki czemu obraz jest gotowy do powieszenia bez użycia dodatkowych ram. Można także oprawić obraz w ramę, aby dodatkowo podkreślić jego walory.
materiał : płótno (canvas) 360/ m²
Krawędzie boczne obrazu są zadrukowane i oprawione na blejtram (drewniana rama wewnętrzna – krosno. Używana przez malarzy do naciągania tradycyjnego płótna), dzięki czemu obraz jest gotowy do powieszenia bez użycia dodatkowych ram. Można także oprawić obraz w ramę, aby dodatkowo podkreślić jego walory.
Sposób pakowania: karton firmowy, koperta lub folia
Czas wysyłki: od 3 do 7 dni roboczych od wpłaty lub wybrania opcji za pobraniem
Obraz może być oprawiony w ramę zewnętrzną (wzór ramy do wyboru przy zamawianiu). Wzór dostępnych ram na zdjęciu poniżej.
Uwaga!
Rozmiar reprodukcji obrazu jest propozycją, która proporcjami może nieco się różnić od oryginału. Za ważniejszy przyjmujemy dłuższy bok obrazu. Oprawiony obraz mierzy się wewnętrzną stroną ramy. Zewnętrzne wymiary zależne są od rodzaju listwy.
Zdjęcia mają charakter poglądowy. W rzeczywistości walory obrazu mogą się nieznacznie różnić. Spowodowane jest to różnym wyświetlaniem kolorów przez monitory (ze względu na ich właściwości).
Rozmiar dłuższego boku, krótszy wg proporcji