Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Malarstwo polskie

2021-01-25
Malarstwo polskie

Od kiedy rozpoczęliśmy sprzedaż reprodukcji w naszym sklepie internetowym, największą popularnością cieszą się reprodukcje malarstwa polskiego. Bardzo nas to cieszy, bo pokazuje niegasnące przywiązania Polaków do własnej bogatej kultury i tradycji.

W naszym sklepie internetowym, największą popularnością cieszą się reprodukcje malarstwa polskiego. Bardzo nas to cieszy, bo pokazuje niegasnące przywiązania Polaków do własnej bogatej kultury i tradycji. 

 

 

Reprodukcje obrazów ChełmońskiegoMatejki czy Malczewskiego cieszą się niegasnącym zainteresowaniem naszych Klientów. Ciekawy jest fakt, że pod względem popularności nie ustępują im reprodukcje dzieł mniej znanych malarzy jak: Jan ChruckiStanisław Chlebowski czy Leon Kapliński. To świadczy o tym, że wiele osób zna i interesuje się polskim malarstwem lub po prostu cechuje je wrażliwość na piękno. Wszak reprodukcje portretów Kaplińskiego, które ukazują wybitnych polskich dowódców, są po prostu piękne i majestatyczne. Nie ustępują im w tym reprodukowane dzieła Józefa Brandta, ukazujące scenki charakterystyczne dla I Rzeczypospolitej. Mniej wojowniczy Klienci na pewno docenią reprodukcje obrazów stryjecznych braci Tadeusza i Zygmunta Ajdukiewiczów. Scenki rodzajowe, ludzie i konie, to wyraźne fascynacje tych polskich malarzy. 

Wieszając w pomieszczeniu reprodukcje obrazów polskich malarzy, uzyskujemy trzy ważne aspekty, których nie zastąpią inne ozdoby: 
1.    pomieszczenia nabierają innego, bardziej szlachetnego charakteru
2.    podkreślamy nasze osobiste przywiązania i tęsknoty
3.    wpisujemy się w wielowiekowe dziedzictwo polskiej kultury  Naszym zdaniem nic tak nie nada charakteru sypialni jak reprodukcja obrazu Jana Matejki „Widok Bebeku koło Konstantynopola”. Gabinet, który zdobi reprodukcja obrazu „Stańczyk”, zmieni się nie do poznania i stanie się doskonałym miejscem do refleksji, nie tylko nad losami Rzeczypospolitej. Reprodukcja „Batorego pod Pskowem” wisząca w pokoju dziecięcym, pomoże pielęgnować narodową dumę już od najmłodszych lat. 
Któż z nas nie pamięta reprodukcji „Babiego Lata” Chełmońskiego, wiszących niegdyś w każdej bibliotece i urzędzie. Nie zmienia to jednak faktu, iż jest to piękne, refleksyjne dzieło, na które nadal patrzy się z przyjemnością. Reprodukcje obrazów Kossaków staną się na pewno doskonałą ozdobą mieszkania wszystkich wielbicieli koni, a reprodukcje Wyspiańskiego, doskonale wpiszą się w wystrój pokoju dziecięcego.
Warto swój dom ozdabiać reprodukcjami obrazów wielkich polskich malarzy. Piękno ich dzieł oraz ponadczasowe przesłanie nadadzą wyjątkowego, polskiego charakteru każdemu pomieszczeniu w jakim się znajdują.  

Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2021
Zaufane Opinie IdoSell
4.92 / 5.00 149 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-15
Świetny kontakt, miła obsługa, szybka realizacja. Obraz przepiękny!
2024-03-17
szybka dostawa, świetnie zapakowana paczka, polecam
pixel