Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Malarstwo abstrakcyjne – zachwycające wyzwolenie od rzeczywistości

2022-11-17
Malarstwo abstrakcyjne – zachwycające wyzwolenie od rzeczywistości

Malarstwo abstrakcyjne – zachwycające wyzwolenie od rzeczywistości

Poszukujesz obrazu, który Cię zachwyci, a jednocześnie nie będzie oczywisty? Zależy Ci na dziele zaskakującym, które całkowicie odmieni wnętrze Twojego salonu? Malarstwo abstrakcyjne może być ciekawą propozycją dla Ciebie! 

Malarstwo abstrakcyjne – czym się charakteryzuje?

Malarstwo abstrakcyjne to przeciwieństwo malarstwa figuratywnego, które przedstawia wyłącznie realne obiekty. Abstrakcja całkowicie swobodnie operuje formą i kolorem, niejednokrotnie przedstawiając obiekty nierealistyczne. Choć według niektórych opinii obrazy abstrakcyjne są chaotyczne i nie zawierają żadnej konkretnej treści ani przekazu, wielbiciele tego gatunku są odmiennego zdania. Malarstwo abstrakcyjne wymaga bowiem niebagatelnej odwagi, a także wyjątkowego spojrzenia na świat i wyobraźni, która pozwala na przekraczanie granic. Obrazy te mogą kryć w sobie ukryty przekaz i wiele emocji, które są trudne do opisania. 

Już od wielu lat abstrakcjonizm jest niezwykle popularny wśród malarzy

Uznaje się, że ojcem malarstwa abstrakcyjnego jest rosyjski malarz Wassily Kandinsky. Początkowo tworzył on głównie malarstwo figuratywne, jednak z czasem zaczął oddalać się od niego. Zmierzał w kierunku coraz większego zagubienia w mnogości kolorów. W 1910 roku stworzył obraz, który do dzisiaj nazywany jest "Pierwszą abstrakcją". W kolejnych latach inni malarze również zaczęli interesować się abstrakcją, tworząc dzieła, które – według opinii niektórych znawców – poszerzyły pojęcie sztuki do niewyobrażalnych wcześniej granic. Obrazy, które przypominały nieporadne bazgroły dziecka, spotkały się z ogromnym uznaniem. 

Obrazy abstrakcyjne – idealne uzupełnienie nowoczesnej aranżacji

Malarstwo abstrakcyjne pojawia się obecnie nie tylko w galeriach sztuki czy w muzeach, ale coraz częściej również w naszych domach. Bogactwo barw oraz nieoczywiste kompozycje doskonale sprawdzą się zarówno w klasycznych, jak i w nowoczesnych aranżacjach wnętrz. Tego typu obrazy doceniane są przede wszystkim przez wielbicieli sztuki nowoczesnej, którzy podczas urządzania wnętrz swojego domu stawiają na minimalizm i nowoczesne rozwiązania. Obrazy abstrakcyjne świetnie komponują się także z modną dzisiaj w aranżacji kolorystyką, w szczególności z bielą i czernią, a także z wszelkimi odcieniami szarości. Kolorowe, abstrakcyjne obrazy świetnie urozmaicają takie wnętrza i powodują, że stają się ono bardzo interesujące. 

Galeria Klasyki – malarstwo abstrakcyjne dla każdego wielbiciela sztuki 

W Galerii Klasyki znajdziesz wyjątkowe obrazy z kategorii malarstwa abstrakcyjnego – od najbardziej popularnych aż do mnie znanych dzieł. To bardzo ciekawa propozycja nie tylko dla fanów gatunku, ale też dla osób, które poszukują czegoś zupełnie nowego. Obrazy abstrakcyjne niosą ze sobą pewną świeżość, a zaskakująca forma oraz nieskończona wyobraźnia artystów sprawiają, że obrazy te cieszą się ogromną popularnością. Jeżeli szukasz obrazu, który całkowicie odmieni wnętrze Twojego domu lub takiego, który na 100% będzie trafionym prezentem dla bliskiej Ci osoby, obrazy abstrakcyjne z pewnością będą strzałem w dziesiątkę. Koniecznie zapoznaj się z obrazami, które znajdziesz w Galerii Klasyki!

Pokaż więcej wpisów z Listopad 2022

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.93 / 5.00 143 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-04-11
Polecam, wydruk wysokiej jakości
2024-03-11
Szybki termin realizacji.
pixel